Porównanie głośników przewodowych do 800 złotych

Głośnik bezprzewodowy to niezwykle przydatny gadżet, dzięki któremu ulubioną muzyką możemy się cieszyć wszędzie – na domówce, plaży czy pikniku. Poniżej porównanie trzech urządzeń tego typu, za które zapłacimy nie więcej niż 800 złotych.

Philips BT6000B-12

Ten głośnik bezprzewodowy posiada wodoodporną konstrukcję, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z niego nawet w wilgotnym czy deszczowym środowisku. Jest ono zgodne z rygorystycznymi normami IPX4, co sprawia, że jego komponenty wewnętrzne są zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Głośnik posiada dwa przetworniki neodymowe o przekątnej 1,5 cala, które zapewniają naturalne, czyste i zrównoważone brzmienie. Dwie przeciwległe membrany pasywnie poszerzają i wzmacniają basy. Przednie oraz tylne przetworniki pełnozakresowe równomiernie emitują dźwięk w promieniu 360 stopni. Gwarantuje to identyczną jakość dźwięku bez względu na kąt ustawienia głośnika. Zaawansowana technologia przetwarzania dźwięku poprawia jego reprodukcję w taki sposób, że każda nuta brzmi z krystalicznie czystą dokładnością. Opracowana przez markę Philips technologia cyfrowego przetwarzania dźwięku optymalizuje wydajność urządzenia zapewniając czysty, bogaty, mocny dźwięk bez przekształceń. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi, urządzenie sprawdzi się również w roli zestawu głośnomówiącego. W momencie nadejścia połączenia przychodzącego muzyka jest wstrzymywana i możliwe staje się rozmawianie przez głośnik.

Za urządzenie to zapłacimy około 320 złotych. Więcej informacji na jego temat znajdziemy na stronie: https://www.philips.pl

Yamaha Relit LSX-70

Urządzenie to posiada średnicę 9,4 centymetra i dzięki wykończeniu materiałem o fakturze syntetycznej skóry jest łatwy do przenoszenia. Dwa przetworniki umieszczone na górze i dole urządzenia zaprojektowano w taki sposób, by możliwe było odtwarzanie dookólnego dźwięku w zakresie 360 stopniu. Dostrojenie pod kątem uzyskiwanej głośności gwarantuje perfekcyjne zrównoważenie brzmienia niezależnie od tego czy muzyki słuchamy cicho czy bardzo głośno. Głośnik ten wykorzystuje technologię Bluetooth aptX, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie utworów muzycznych z urządzenia przenośnego i gwarantuje brzmienie w jakości CD. Funkcjonalność modelu LSX-70 zwiększa wbudowany akumulator. Warto tu również wspomnieć o aplikacji DTA Controller, która pozwala obsługiwać zarówno podstawowe, jak i zaawansowane funkcje. Zalicza się do nich między innymi Smart Timer, który pozwala na dowolne ustawianie momentu włączania i wyłączania dźwięku. Za urządzenie to zapłacimy około 500 złotych.

DreamWave Elemental

Urządzenie to jest wysokiej klasy systemem głośnikowym Bluetooth 30 W wyposażonym w ultra – jasną latarkę LED 110 lumentów o zasięgu do 122 metrów z sekwencją SOS. Wbudowany akumulator litowo – polimerowy 12 000 mAh pozwala na korzystanie z głośnika przez wiele godzin bez przerwy. Wytrzymała konstrukcja  jest odporna zarówno na wodę, jak i kurz, piasek czy śnieg. Na uwagę zasługuje tu również poręczna konstrukcja i solidny, aluminiowy uchwyt. Urządzenie posiada wbudowany mikrofon, dzięki któremu po sparowaniu go ze smartfonem mamy możliwość używania go jako głośnika telefonu. Po zakończonej rozmowie automatycznie powraca on do trybu odtwarzania muzyki. Gdy w naszym urządzeniu zacznie wyczerpywać się bateria, głośnik może posłużyć za zapasowe źródło zasilania. Jeżeli posiadamy sprzęt bez wsparcia bezprzewodowego, wystarczy, że podłączymy przenośny odtwarzacz audio czy telefon przez wejście AUX. Zastosowana tu technologia NFC pozwala zrezygnować z używania kabli i eliminuje konieczność skomplikowanego konfigurowania połączeń. Koszt opisywanego głośnika to około 720 złotych.

 

 

Porównanie głośników przewodowych do 800 złotych
4.5 (90%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *