Porównanie słuchawek dousznych do 200 złotych

Słuchawki douszne, nazywane również pchełkami, posiadają spłaszczony kształt i leżą płasko w małżowinie usznej. Wyposażone są w duży głośnik membranowy o budowie podobnej do tej, którą spotyka się w przypadku głośników używanych w kolumnach. Stanowią one konstrukcję otwartą, dzięki czemu powietrze może swobodnie przemieszczać się po obu stronach membrany, bez żadnych zakłóceń. Poniżej porównanie kilku tego typu urządzeń, za które zapłacimy nie więcej niż 200 złotych.

Słuchawki douszne a dokanałowe

Sporo osób myli ze sobą słuchawki douszne i dokanałowe. Pierwsze z nich są zwykle mniejsze i mają inny kształt. Ich nazwa wzięła się z tego, że wkłada się je głęboko do kanału usznego. Stanową odpowiednik nausznych słuchawek zamkniętych – powietrze pomiędzy słuchawką a błoną bębenkową nie powinno wydostawać się tu na zewnątrz. Gdy założymy je prawidłowo, uzyskamy tłumienie dźwięków z otoczenia na poziomie około 20 – 30 decybeli.

Philips The Specked

Słuchawki Philips The Specked posiadają 9 milimetrowe przetworniki

Te słuchawki douszne wyposażone są w potężne 9-milimetrowe przetworniki, dzięki czemu gwarantują optymalne brzmienie dźwięku połączone z mocnymi tonami niskimi. Eleganckie wkładki douszne pozwalają na noszenie ich przez długi czas bez uczucia dyskomfortu. Są one dostępne w trzech różnych rozmiarach, dzięki czemu bez przeszkód dopasujemy je do naszych uszu. Na uwagę zasługuje tu także wytrzymały, nieplączący się przewód z materiału i wzmocnione łącza, które doskonale sprawdzą się u osób aktywnych, uprawiających sport. Cena tego urządzenia to około 99 złotych. Więcej informacji na ich temat znaleźć można pod adresem: http://www.philips.pl/.

Samsung Level U Pro

Cechą charakterystyczną słuchawek jest obecność dźwięku UHQ, który gwarantuje lepszą jakość niż ma to miejsce w przypadku płyt CD. Technologia UHQ-BT redukuje rozproszenie dźwięku, wzbogacając go. Urządzenie wyposażone jest w dwa potężne głośniki – 13-milimetrowy dynamiczny oraz 13-milmetrowy piezo, które gwarantują wyraźniejszy dźwięk zarówno w przypadku tonów niskich, jak i średnich czy wysokich. Konstrukcja z paskiem na szyję oraz uretanowy materiał znacząco ułatwiają zakładanie i zdejmowanie słuchawek. Hybrydowe wkładki douszne gwarantują natomiast izolację dźwięku i wygodne dopasowanie. Ciekawie prezentuje się także funkcja Sound with Me, która umożliwia udostępnianie znajomym ulubionych utworów w czasie rzeczywistym przez połączenie Bluetooth. Opisywany model obsługuje technologię NR odpowiadającą za redukcję szumów oraz EC, która związana jest z eliminacją pogłosu. Dwa wbudowane mikrofony rozróżniają ludzki głos od płynących z zewnątrz hałasów. Dzięki temu, podczas każdej rozmowy możemy się cieszyć krystalicznie czystym dźwiękiem. Warto tu również wspomnieć o magnetycznych zatrzaskach, które otwiera się, by odtworzyć utwór lub odebrać połączenie, a chcąc zakończyć słuchanie muzyki czy rozmowę – zamyka. Opisywany model pozwala na zmianę utworów oraz regulację głośności bez korzystania ze sparowanego urządzenia. Cena słuchawek Samsung Level U Pro to około 150 złotych.

Sennheiser CX-300-II Precision

Kolejne ze słuchawek dousznych gwarantują stereofoniczne brzmienie z doskonałą klarownością i ulepszoną dynamiką. Dzięki dużemu wyborowi wkładek dousznych, zyskujemy możliwość indywidualnego dopasowania modelu. Liczyć możemy tu także na świetne pasywne tłumienie szumów otoczenia. Asymetryczny kabel gwarantuje wysoki komfort użytkowania sprzętu w czasie słuchania muzyki poza domem. Urządzenie jest zoptymalizowane pod kątem współpracy z MP3, odtwarzaczami CD, iPhonami, iPadami i przenośnymi grami. W zestawie znajduje się praktyczny, ochronny pokrowiec, a słuchawki są dostępne w pięciu kolorach – czarnym, białym, złotym, srebrnym oraz chrome. Ich cena to około 98 złotych.

 

Porównanie słuchawek dousznych do 200 złotych
5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *