Jak wybrać dobre słuchawki?

Wybór słuchawek to czynność, na którą warto przeznaczyć nieco więcej czasu. Pod uwagę wziąć tu musimy bowiem zarówno ich planowane przeznaczenie, subiektywny odbiór dźwięku, aspekt wizualny, jak i maksymalną kwotę, jaką możemy zapłacić za produkt. W pierwszej części tekstu skupimy się na głównym podziale dostępnych na rynku słuchawek, w drugiej – porównamy kilka modeli stworzonych z myślą o grach komputerowych.

Rodzaje słuchawek

Słuchawki podzielić można na dwie główne kategorie – wkładane do ucha oraz nagłowne. Do pierwszej kategorii zalicza się modele douszne, dokanałowe i stanowiące połączenie obu wersji. Wkładane do ucha słuchawki mogą różnić się od siebie stopniem otwarcia komór przetwornika, do przekłada się na izolację i brzmienie.

Wersja dokanałowa również posiadać może różne przetworniki. Spotkać możemy się tu zarówno z ich wersją dynamiczną, jak i armaturową. Tutaj także niekiedy spotyka się hybrydy stanowiące połączenie dwóch wymienionych wyżej wersji. Słuchawki dokanałowe dzieli się również na uniwersalne (In Ear Monitors) oraz spersonalizowane (Custom In Ear Monitors), które produkuje się na podstawie wycisków uszu.

Do drugiej kategorii zalicza się słuchawki nauszne oraz wokółuszne, które posiadać mogą konstrukcję otwartą, półotwartą oraz zamkniętą. Innym różniącym poszczególne modele od siebie jest ilość przetworników. Spotyka się tu zarówno ich wersję elektrostatyczną, dynamiczna, jak i magnetostatyczną.

Wśród słuchawek nagłownych wyróżnić można także trzeci typ – słuchawki o przewodzeniu kostnym. Opierają się one nad uszami i przy pomocy wibracji przekazują brzmienie od ucha efektem drgań kości.

Tak słuchawki dokanałowe, jak i nagłowne mogą być bezprzewodowe, wykorzystywać transmisję radiową albo Bluetooth. Dzięki wyposażeniu w mikrofon, sprawdzą się one na przykład jako słuchawki do gier. Szczegółowe informacje na ten temat przedstawiamy poniżej.

Porównanie słuchawek do gier

Słuchawki Philips są wyposażone w 40 milimetrowe przetworniki neodymowe.

Ciekawym przykładem tego typu sprzętu są słuchawki Philips SHG7210/10 w kolorze czarno – czerwonym. Posiadają one 40 milimetrowe przetworniki neodymowe gwarantujące dodatkowe basy i dostarczające unikalnych wrażeń w trakcie rozgrywki. Miękkie poduszki zapewniają duży komfort nawet podczas wielogodzinnego grania. Warto tu także wspomnieć o odłączanym mikrofonie o dużej czułości, który sprawia, że wydawane podczas gry polecenia brzmią bardzo wyraźnie. Zlokalizowany na przewodzie wygodny regulator głośności umożliwia szybką zmianę ustawień. Cena słuchawek wynosi około 160 złotych. Więcej szczegółowych informacji na ich temat znaleźć można pod adresem: http://www.philips.pl

Do rozgrywek komputerowych świetnie sprawdzą się także słuchawki stereofoniczne SONCM o nowocześnie zaprojektowanej, lekkiej, komfortowej konstrukcji. Posiadają one wygodne nauszniki obszyte przyjemną w dotyku eko skrą. Umieszczona w nausznikach sprężysta gąbka sprawia, że bardzo dobrze izolują one wszelkiego rodzaju dźwięki dochodzące z otoczenia. Wbudowany mikrofon oraz głośniki dobrze oddają pasmo basów. Dzięki temu, że mikrofon zamontowany jest na giętym pałąku, z łatwością dopasować możemy jego położenie do bieżących potrzeb. Regulacja głośności znajduje się na przewodzie o długości 180 centymetrów. Dzięki standardowemu wejściu jack pasować będą one do każdego komputera i innych urządzeń multimedialnych wyposażonych w wejście audio. Dają one możliwość pełnej regulacji, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do każdego kształtu głowy. Na uwagę zasługuje tu także ich oryginalny wygląd, a to za sprawą lakierowanych, srebrnych wstawek. Sprawdzą się zarówno do grania na komputerze jak i słuchania muzyki czy oglądania filmów. Cena urządzenia to około 200 złotych.

Jak wybrać dobre słuchawki?
3.7 (73.33%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *